Pratik İngilizce: Eğitim Öğrenme Konuşma Kitabı Seti CD DVD

Ya İngilizce Konuş Ya Da Gelme!

Anadolu Ajansı / 10.11.2011İzmit Belediyesince açılan kafeteryaya sadece İngilizce bilenler gelebiliyor, İngilizce bilmeyenlere ''Ya İngilizce konuş ya da gelme'' deniliyor.

İzmit Belediyesi binası yanında 50 metrekarelik alanda açılan Speaking Cafe'de tamamen İngilizce konuşuluyor. Kafeteryada iyi derecede İngilizce bilen 3 personel görev yapıyor.

Tamamen İngilizce konuşulan kafeteryada İngilizce konuşmayan müşterilere önce kafeteryada sadece İngilizce bilenlerin oturabileceği söyleniyor daha sonra ''Ya İngilizce konuş ya da gelme'' deniliyor ve servis yapılmıyor.

İzmit Belediyesi'nce hizmet binası yanında açılan kafeteryada AA muhabirine konuşan İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan:
''Dili korumak çok kolay değil. Dil bir pratik işi. Kurslara çok kişi rağbet gösteriyor fakat kullanmadığı zaman öğrendiklerini kısmen unutuyor. Öğrenilen İngilizce'nin gelişmesi için bir ihtiyaç olduğunu düşündük. Bu anlamda böyle bir çalışmayı hayata geçirdik. Bu kafemizi Türkçe'nin hiç konuşulmadığı bir yer olarak ilan ediyoruz. Buradaki garsonlarımızın hepsi ve buraya gelen herkes İngilizce konuşmak zorunda. Buranın farklı bir eğitim kuruluşuna dönmesi arzusuyla söylüyoruz. Buranın birinci görevi, dilin geliştirilmesi ve pratik yapılması. Birçok kişi dili öğreniyor, teorisini, gramerini, ama kendini geliştirecek bir sosyal ortam bulamadığı için onlar sadece teoride kalıyor.''

Buraya gelen müşterilerin garsonlarla İngilizce sohbet edebileceğini bu sayede İngilizcesini geliştirebileceğine değinen Doğan, ''Burada televizyon İngilizce programlar yayımlanacak. Gazetelerimiz İngilizce, her masamızda sözlük ve konuşma kılavuzları var. Burada aslında hayatın içinden gerçek bir İngilizce öğretimi gerçekleştirilecek'' diye konuştu.

Kafeteryada belirlenecek günlerde küçük İngilizce konferansların verileceğini ifade eden Doğan, ''O saatlerde gelen müşterilerimiz İngilizce sunulan konferansı da dinleyebilecek. Ayrıca burada hazırladığımız platform da isteyen kişiler düşündüklerini İngilizce sunabilecekler. Bu projemiz Türkiye'de ilk olma özelliğine sahip. Zor bir iş, ama biz ilk adımı başarıyla tamamladık'' şeklinde konuştu.


İngilizce Pratik Yapmak İsteyenler! 

Yorum yapın

  • Proturk.net
  • ©2017 Pratik İngilizce: Eğitim Öğrenme Konuşma Kitabı Seti CD DVD